Jaki akumulator wybrać?

Wybór akumulatora wiąże się z wieloma czynnikami. Trzeba znać wszystkie marki oraz parametry, a także wiedzieć, która bateria będzie pasowała do marki naszego auta

Najprostszą i najodpowiedniejszą drogą do wyboru akumulatora do swojego samochodu, jest zapoznanie się z instrukcją obsługi auta. Znajdziemy w niej wszelkie potrzebne dane typu: pojemność czy prąd rozruchowy, które pomogą w wyborze odpowiedniego akumulatora.

Ważną rolę przy wyborze baterii odgrywa także rozmiar, ponieważ każdy samochód posiada specjalnie przeznaczone na akumulator miejsce. Jak nietrudno się domyślić, bateria o zbyt dużych gabarytach nie zmieści się w przeznaczonym miejscu, natomiast zbyt małej nie będziemy w stanie zamocować w odpowiedni sposób.

Istotnym czynnikiem jest także rozmieszczenie biegunów. W wypadku, kiedy będą ustawione odwrotnie od tego, co wymyślił producent – kable będą zbyt krótkie, aby możliwe było odpowiednie podłączenie.

Nie należy zapominać również o „świeżości” akumulatora. Warto sprawdzić datę jego pierwszego naładowania, gdyż od tego momentu jest on w pełni sprawny bez ładowania przez mniej więcej 6 miesięcy. W Wypadku, gdy producent nie umieścił na akumulatorze stosowanych danych, należy skonsultować się ze specjalistą lub sprawdzić stan baterii bezpośrednio w samochodzie przy uzyciu miltimetra.